خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آمریکا در صدر متهمان کودک‌کشی

  • 01 آذر 1400 - 11:19
آمریکا در صدر متهمان کودک‌کشی
سران آمریکا نه به عنوان ناجی بلکه به عنوان قاتلان میلیون‌ها کودک بی‌گناه و معصوم باید مجازات و مورد بازخواست جهانی قرار گیرند تا از استمرار این نسل‌کشی‌های وحشیانه جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ دولت‌مردان آمریکا همواره به دروغ خود را حامی حقوق بشر از جمله حقوق زنان و کودکان معرفی کرده و با این ادعا علیه دیگر کشور‌ها پرونده‌سازی می‌کنند.
در ادامه افشای بخش کوچکی از جنایات و نسل‌کشی‌های آمریکا علیه کودکان اما؛ شبکه تلویزیونی راشاتودی از کشف بقایای اجساد بیش از ۱۰۰ دانش‌آموز بومی در مدرسه‌ای در ایالت نبراسکای آمریکا گزارش داده است.
البته این رفتار‌های جنایت‌کارانه از سوی سایر حاکمان نظام سرمایه‌داری در غرب نیز صورت گرفته، چنانچه پییش از این نیز گزارش‌های متعددی از نسل‌کشی دستِ‌کم ۱۵۰ هزار کودک بومی کانادایی در مراکز شبانه‌روزی که تا سال ۱۹۹۷ ادامه داشته منتشر شده بود.
در کانادا بیش از ۱۲۰۰ گور در سال جاری کشف شده است، ولی کشور‌های اروپایی و شورای حقوق بشر اروپا که مدعی حمایت از بشریت است نیز در برابر این کشتار‌ها به ابراز تاسف بسنده کرده و اقدامی برای محکومیت آن‌ها صورت نداده است.
این رفتار‌های جنایت‌کارانه البته به گذشته محدود نیست و در قرن بیست و یکم به صورت روزانه در ابعاد گسترده‌تری به وسعت جهان در حال تکرار هستند.
گزارش‌ها نشان می‌دهد هزاران کودک مهاجر در اردوگاه‌های آمریکا در بدترین شرایط بهداشتی و روانی به سر می‌برند و دولت آمریکا همچنان از پذیرش مسئولیت آن‌ها خودداری می‌کند.
سازمان ملل اعلام کرده است هزاران کودک افغانستانی در طول ۲۰ سال اشغالگری آمریکا جان خود را از دست داده‌اند و از زمان خروج غیر مسئولانه اشغالگران، میلیون‌ها کودک در وضعیت مرگ ناشی از قحطی و گرسنگی قرار گرفته‌اند.
اوج توحش آمریکایی در نسل‌کشی کودکان را در اعترافات اخیر سربازان آمریکایی بازگشته از افغانستان می‌توان مشاهده کرد که رسما اعلام کردند هنگام عبور از کوچه‌های افغانستان ابتدا عروسک‌هایی را به داخل کوچه می‌انداختند تا هنگامی که کودکان آن‌ها را بر می‌دارند اگر کوچه‌ها مین‌گذاری شده باشد کودکان کشته شوند و سربازان آمریکایی زنده بمانند.
البته نباید فراموش کرد که صد‌ها هزار کودک به دلیل جنگ افروزی‌های آمریکا در سراسر جهان آواره شده‌اند که نمونه‌های آن در وضعیت بحرانی این کودکان در مرز‌های بلاروس و لهستان، مرز‌های ترکیه و یونان و اقدام برخی کشور‌های اروپایی همچون انگلیس و آلمان که کودکان پناه‌جو را از والدینشان جدا کرده و، چون بردگان آن‌ها را به کار می‌گیرند، قابل مشاهده است.
بخش دیگری از جنایات آمریکایی‌ها در قبال کودکان را در همراهی آن‌ها با رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی در کشتار کودکان می‌توان مشاهده کرد. یک سازمان حقوقی بین‌المللی اخیرا اعلام کرده رژیم صهیونیستی فقط در سال ۲۰۲۱ میلادی ۷۷ کودک فلسطینی را به شهادت رسانده و سالانه نیز ۵۰۰ تا ۷۰۰ کودک را در دادگاه‌های نظامی محاکمه می‌کند.
گزارش اخیر سازمان «انتصاف»، تعداد کودکان یمنی قربانی تجاوزات آمریکایی-سعودی از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا پایان نوامبر ۲۰۲۱ را بیش از ۳۸۲۵ کودک شهید و ۴۱۵۷ مجروح اعلام کرده است.
تعداد کودکان دارای معلولیت‌های مختلف ناشی از تجاوز این ائتلاف به ۵۵۵۹ مورد رسیده در حالی که موارد تومور سرطانی در بین کودکان از ابتدای تجاوز ۷۱ هزار مورد ثبت شده و سالانه ۹ هزار مورد به آن اضافه می‌شود.
به این آمار‌ها باید قربانی شدن کودکانی که کشورشان تحت تحریم‌های غیر انسانی آمریکا قرار گرفته و حتی مانع رسیدن دارو و وسایل بهداشتی به آن‌ها می‌شود را نیز اضافه کرد.
تروریسم اقتصادی آمریکا جان میلیون‌ها کودک را در سراسر جهان تهدید می‌کند، با این وجود، اما سران غرب در دو گروه ۷ و ۲۰ به رغم درخواست‌های جهانی، همچنان با احتکار صد‌ها میلیون دز واکسن کرونا از دادن آن‌ها به کشور‌های فقیر خودداری کرده‌اند.
در مجموع می‌توان گفت کشف گور دسته جمعی از کودکان بومی قربانی شده از سیاست‌های دولتمردان آمریکا، تنها گوشه کوچکی از جنایات این کشور و نظام سرمایه‌داری علیه کودکان و بشریت است که ابعاد دیگری از واهی بودن ادعا‌های حقوق بشری آمریکا را آشکار می‌سازد.
سران آمریکا نه به عنوان ناجی بلکه به عنوان قاتلان میلیون‌ها کودک بی‌گناه و معصوم باید مجازات و مورد بازخواست جهانی قرار گیرند تا از استمرار این نسل‌کشی‌های وحشیانه جلوگیری شود.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب