آغاز نمایشگاه‌های استانی کتاب با افتتاح ۲ نمایشگاه

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، یازدهمین دوره نمایشگاه کتاب خراسان شمالی با حضور ۲۵۱ ناشر از سراسر کشور در ۱۷۶ غرفه و نمایش ۵۴ هزار و ۷۵۳ عنوان کتاب در مصلای شهر بجنورد برگزار می‌شود. از استان خراسان شمالی ۱۲ ناشر در این نمایشگاه حضور و هشت کتاب‌فروشی  نیز بر اساس ضوابط و سازکار اعلام‌شده در سال جدید در طرح “همراه” با نمایشگاه کتاب همکاری خواهند داشت. بر اساس هماهنگی به عمل آمده، بانک مستقر در نمایشگاه مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب در بین بازدیدکنندگان نمایشگاه توزیع خواهدکرد. در بخش جنبی هم برنامه‌هایی از قبیل کارگاه ادبی: چرا کتاب می‌خوانیم؟ چرا کتاب نمی‌خوانیم؟، روایت‌خوانی کتاب “چشم‌تنگ”، رونمایی از کتاب‌های انتشارات دانشگاه بجنورد، کارگاه نمایش خلاق، شب‌ شعر جوان، کارگاه داستان‌نویسی، قصه‌گویی خلاق، رونمایی از تازه‌های نشر، کارگاه اوریگامی کاغذ وتا، نشست تخصصی با موضوع کتاب‌خوانی در ایران و جهان، نشست تخصصی تصویرسازی کتاب کودک و نشست تخصصی آسیب‌های فضای مجازی برگزار خواهد شد.
همچنین در نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان تعداد ۳۷۹ ناشر که تعداد ۴۲ ناشر از آن‌ها جزء ناشران بین‌المللی هستند در ۲۱۸ غرفه حضور خواهند داشت تا ۷۱ هزار و ۴۶۵ کتاب داخلی و ۹۳۷۲ عنوان کتاب به زبان‌های کردی، لاتین و عربی را در محل دائمی نمایشگاه‌های سنندج عرضه کنند. از استان کردستان ۱۱ ناشر، یک کتاب‌فروشی به‌صورت مستقیم و هشت کتاب‌فروشی نیز در قالب طرح “همراه” با نمایشگاه کتاب همکاری خواهند داشت. مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان بن یارانه خرید کتاب نیز از طریق بانک مستقر در نمایشگاه بین بازدیدکنندگان توزیع خواهد شد.
برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای اجرا در نمایشگاه استانی کتاب کردستان در بخش جنبی شامل؛ نگارش و اجرای داستان کوتاه ویژه کودک و نوجوان، کارگاه نقاشی کودک و نوجوان،  همایش ادبیات آیینی و فرهنگ پایداری،  نشست نقش جوانان و رسانه در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی،  نشست شاهنامه‌خوانی ویژه کودک و نوجوان،  سخنرانی با عنوان اخلاق و معنویت در جهان معاصر،  پنل تخصصی داستان کودک و نوجوان،  رونمایی از کتاب و برگزاری نشست‌های علمی  با موضوعات کردستان فلسفه و کتابخانه‌ کوردی،  شعر معاصر کردی، خانه کتاب کردی، کردستان زبان‌شناسی، فرهنگ‌نگاری و کتاب، کردستان؛ مدیریت دانش و کتاب، کردستان؛ دین و الهیات و کتاب، کردستان؛ کودک و نوجوان و کتاب، داستان معاصر کردی  و کردستان؛ هنر و معماری در آیینه‌ کتاب است.
این دو نمایشگاه به‌صورت همزمان ۱۰ مهر افتتاح می‌شوند و تا ۱۵ مهر  با تخفیف ۳۰ درصدی پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی خواهند بود./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …