آغاز فروش کتاب‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان اصفهان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ اصغر مختاری با بیان این مطلب اظهار کرد: کتاب‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان اصفهان با تخفیف ۵۰ درصد برای اعضای جام باشگاه‌های کتابخوانی در کتاب فروشی‌های فرهنگستان اندیشه و پردیس کتاب و شعب مختلف شهر کتاب اصفهان به فروش می‌رسند.

او ادامه داد: علاقه‌مندان همچنان فرصت دارند در سایت www.bookpromotion.ir  باشگاه خود را ثبت و از تخفیف فروش کتاب بهره مند شوند.

به گفته مختاری، چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان اصفهان به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور برگزار می‌شود. در این طرح، نخست مربیان، معلمان و مروجان کتابخوانی به عنوان تسهیلگر برای تشکیل باشگاه‌های کتابخوانی با حضور در کارگاه‌هایی آموزش می‌بینند. سپس با کمک آنها گروه‌های دست‌کم ۱۲ نفره کودک یا نوجوان یک باشگاه کتاب‌خوانی تشکیل می‌شود.

مختاری تصریح کرد: این باشگاه‌ها در کتابخانه‌ها، مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس، مساجد، مراکز بهزیستی، مجتمع‌های مسکونی، کانون‌های فرهنگی و هنری، سراهای محله، فرهنگسراها و دیگر مراکز تجمع کودکان و نوجوانان در شهرها و روستاها زیر نظر دبیرخانه فعالیت می‌کند.

معاون امور فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: تسهیلگران باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان را در دبیرخانه جشنواره ثبت‌نام می‌کنند و اعضای باشگاه امکان بهره‌مندی از تخفیف ۵۰ درصدی تا سقف ۶۰ هزار تومان از کتاب‌های برگزیده نهادهای مختلف را از طریق کتاب‌فروشی‌های شهرشان پیدا می‌کنند که برای رده‌های سنی گوناگون فهرستی از کتاب‌ها در نظر گرفته شده است. هر عضو دست‌کم یک کتاب خریداری می‌کند و به باشگاه ارائه می‌دهد و در واقع کتابخانه‌های کوچکی تأسیس می‌شود و اعضا کتاب‌های خریداری‌شده را با هم مبادله می‌کنند و با هم می‌خوانند. آنها درباره کتاب‌های خوانده‌شده گفت‌وگو می‌کنند و در نهایت آنها را داوری می‌کنند./

 

منبع:ایبنا

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …