خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آغاز رویداد سکوی تحول آموزش و پرورش

  • 18 آبان 1400 - 11:34
آغاز رویداد سکوی تحول آموزش و پرورش
رئیس سازمان مدارس صدرا گفت: دغدغه ستاپ، عدالت آموزشی و گسترش این عدالت آموزشی است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ حجت‌الاسلام حامد تقدیری در مراسم افتتاح رویداد سکوی تحول آموزش و پرورش (ستاپ) اظهار کرد: کارخانه تعلیم و تربیت انقلاب اسلامی از سال ۱۳۴۲ به رهبری امام خمینی(ره) شروع به فعالیت کرد؛ امام بزرگوار از سال ۱۳۴۲ به کودکان و نوزادان که در گهواره بودند، گام به گام از معارف زیبای اسلام و انقلاب اسلامی چشاند و آنها را تربیت کرد.

وی افزود: رویداد ستاپ، گامی است برای شروعی نو در عرصه عدالت آموزشی و تلاش می‌کند تمام دانش‌آموزانی که در کوه‌ها، روستاها و عشایر و مناطق محروم و دورافتاده از عدالت آموزشی باز مانده‌اند و در دوران کرونا نتوانسته‌اند به کلاس‌های درس بیایند، رشد علمی و آموزشی پیدا کنند. انقلاب از آن، مستضعفان است و همه تلاش خود را به کار می‌بندیم تا بتوانیم در کنار معلمان نوآور به عرصه‌ها و برنامه‌هایی برسیم که این درس‌های آموزشی را خانه به خانه، مدرسه به مدرسه و دانش‌آموز به دانش‌آموز به این دانش‌آموزان برسانیم.

رئیس سازمان مدارس صدرا بیان کرد: دغدغه ستاپ، عدالت آموزشی و گسترش این عدالت آموزشی است. خلأهای بسیاری را در عرصه فناوری و نوآوری در حوزه‌های آموزش و پرورش داریم، کرونا باعث شده است که ما در نظام تعلیم و تربیت، نیازمند نوآوری‌ باشیم، بهره‌مندی از فناوری‌های به‌روز و استفاده از نوآوری‌های آموزشی نیاز ضروری است.

تقدیری ادامه داد: تلاش می‌کنیم در این جبهه مردمی، پای نوآوری‌های دغدغه‌مندان عرصه تعلیم و تربیت بنشینیم تا بدانیم چگونه توانسته‌اند راهی پیدا کنند، در تلاش هستیم این افراد را در کنار همدیگر جمع و کمک کنیم با پشتیبانی، تسهیل‌گری و مشاوره، آنها را در مسیر تعالی این نظام تعلیم و تربیت انقلاب اسلامی پیش ببریم.

وی گفت: آموزش و پرورش با مشکلات و مسائل بسیاری مواجه است؛ چه در بخش آموزش، چه در بحث مدیریت و تربیت، این موارد نیازمند یک اکوسیستم، طرح‌ها و برنامه‌ها، فناوری‌ها و نوآوری‌های بسیاری است، این موارد دغدغه‌مندان و نخبگان خلاقی را می‌طلبد تا در کنار همدیگر جمع شود، ستاپ تلاش می‌کند اینها را در سراسر کشور پیدا کند، در کنار هم قرار دهد و آنها در مسیر رشد و تعالی قرار دهد.

  • منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب