خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
1

آغاز خدمات دهی مستقیم به کودکان و نوجوانان از اول تیرماه

  • 11 خرداد 1399 - 11:37
آغاز خدمات دهی مستقیم به کودکان و نوجوانان از اول تیرماه

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، «طاهره حمیدی» گفت: مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی به منظور برنامه ریزی اوقات فراغت کودکان ونوجوانان در تابستان، همزمان با سراسر کشور از شنبه ۱۰ خرداد فعالیت خود را از سر گرفتند. مدیرکل کانون […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، «طاهره حمیدی» گفت: مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی به منظور برنامه ریزی اوقات فراغت کودکان ونوجوانان در تابستان، همزمان با سراسر کشور از شنبه ۱۰ خرداد فعالیت خود را از سر گرفتند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی افزود: با توجه به تصمیم‌های گرفته شده در ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و اعلام رسمی دولت مبنی بر بازگشایی اداره‌های دولتی، مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون در استان از شنبه دهم خرداد به صورت رسمی و بدون حضور اعضا بازگشایی شدند.

به گفته وی، بر همین اساس، تمامی کارکنان شاغل در مراکز فرهنگی هنری کانون با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تا کنترل بیماری کرونا و بر اساس ساعت مصوب در محل کار خود حاضر می شوند.

حمیدی ادامه داد: مربیان ثابت، سیار و پستی کانون با حضور در مراکز فرهنگی هنری ثابت، به کار آماده‌سازی و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های تابستانی در فصل اوقات فراغت و همچنین خدمات‌دهی از طریق فضای مجازی خواهند پرداخت و خدمات‌دهی مستقیم مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان از اول تیر ماه آغاز می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با اشاره به ادامه‌ی فعالیت‌های پیک امید مجازی کانون گفت: با شیوع بیماری کرونا مراکز فرهنگی هنری کانون از اسفند ۱۳۹۸ تعطیل شدند اما مربیان کانون در استان بر اساس دستور العمل‌ها و اهداف معاونت فرهنگی کانون کشور در قالب «پیک امید مجازی» اقدام به تولید بیش از ۷۵۰ ویدئو با محتوای فرهنگی و هنری و ادبی شامل قصه گویی، معرفی کتاب، آموزش کاردستی و نقاشی و… و انتشار در فضای مجازی کردند و علاوه بر این فعالیت‌های انجمن‌های تخصصی و آموزش‌های مجازی مراکز ویژه اعضای هر مرکز در بستر اینترنت فراهم شد.

وی اضافه کرد: تا کنون چندین جلسه انجمن و همچنین وبینار با حضور میهمانان کشوری در بستر فضای مجازی با حضور کودکان و نوجوانان عضور مراکز کانون و همچنین علاقمندان برگزار شده است.

گفتنی است، در حال حاضر ۲۶ مرکز فرهنگی و هنری ثابت، سیار روستایی و شهری و کتاب‌خانه پستی در استان به کودکان ونوجوانان خدمات رسانی می کند. همچنین قرار است به زودی بستری اینترنتی را برای فعالیت‌های مجازی با عنوان کانون مجازی برای بهره مندی بیشتر مخاطبان از فعالیت‌های کانون فراهم شود.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب