آغاز توزیع ۱۸ میلیون پاکت شیر در بین مدارس خوزستان/پوشش ۸۶۰ هزار دانش آموز خوزستانی در طرح توزیع رایگان شیر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت ظهر امروز دوشنبه ۱۶ دی ماه ۹۸ در آیین نمادین توزیع رایگان شیر در محل مدرسه پاینده ناحیه ۱ اهواز بیان کرد: طرح توزیع رایگان شیر از روز شنبه ۱۴ دی ماه آغاز شده است که در قالب این طرح ۱۸ میلیون پاکت شیر در ۲۱ نوبت در بین دانش آموز پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول استان توزیع خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به مصرف روزانه شیر توسط دانش آموزان، خاطرنشان کرد: امروز همه کارشناسان تغذیه بر ضرورت مصرف روزانه شیر به عنوان مهمترین منبع تامین مواد مغذی برای رشد سالم استخوان ها تاکید می کنند. تغذیه مناسب دانش آموزان با شیر می تواند نقش مهمی در ارتقای شاخص های سلامت و تندرستی آنها ایفا کند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه بالغ بر ۲۹۳ میلیارد ریال اعتبار برای اجرا شدن طرح توزیع شیر در خوزستان پیش بینی شده است، تصریح کرد: اعتبارات اجرای این طرح به صورت کامل توسط وزارت آموزش و پرورش تامین می شود. شرکت های تولید فرآورده های لبنی نیز آموزش و پرورش را در اجرای کامل این طرح یازی خواهند کرد.

مودت در پایان یادآور شد: مهمترین توصیه متولیان تعلیم و تربیت خوزستان توجه به الگوهای صحیح تغذیه ای دانش آموزان و گنجاندن مواد مغذی مثل شیر و فرآورده های سالم لبنی در رژیم غذایی دانش آموزان است./

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …