خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

آغاز تغییرات مدیران‌کل آموزش و پرورش استان‌ها از تهران

  • 06 دی 1400 - 22:15
آغاز تغییرات مدیران‌کل آموزش و پرورش استان‌ها از تهران
تغییرات وزیر آموزش و پرورش در ادارات کل استان‌ها با انتصاب مدیرکل جدید آموزش و پرورش شهر تهران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، وزیر آموزش و پرورش تغییر مدیران‌کل آموزش و پرورش استان‌ها را آغاز کرده است و در ابتدا مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تغییر کرد و بر این اساس،امروز «علیرضا کریمیان» به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران «معارفه» شد.

آیین تکریم «عبدالرضا فولادوند» مدیرکل سابق و معارفه «علیرضا کریمیان»، مدیرکل جدید آموزش و پرورش شهر تهران، با حضور عطاران مشاور وزیر آموزش و پرورش و باقرزاده رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی، برگزار شد.

در این جلسه علی باقرزاده، رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی اظهار کرد: مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران همدلی خوبی را بین این اداره کل و حوزه ستادی برقرار کرد و در عرصه ایجاد همدلی بسیار تلاش می کرد.

باقرزاده افزود: در راه اندازی «مدرسه تلویزیونی» اولین قدم‌ها را اداره کل آموزش و پرورش تهران برداشت که نیاز به مقدمات فراوانی داشت.

وی اضافه کرد: محتوای آموزشی و روش‌های آموزشی و یادگیری و نیازسنجی در حیطه دانش‌آموزی از جمله مواردی است که مقدمه تحول است و این در برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش قرار دارد.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی با تأکید بر«مدرسه محوری» گفت: نصیب برابر آموزشی و عدالت آموزش از جمله مسائلی است که در دستور کار و برنامه های وزیر آموزش و پرورش  قرار دارد.

وی با اشاره به سوابق کریمیان افزود: سکان مهم‌ترین مدیریت  ادارات کل آموزش و پرورش کشور، به شخصی واگذار می‌شود که برای تحقق برنامه‌های وزیر دارای برنامه است.

مدیرکل جدید شهر تهران در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای دانش آموز و فرهنگی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در حالی به پیروزی رسید که جهان در سیطره دو بلوک شرق و غرب قرار داشت.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب، گفت: در این بیانیه نگاه رهبر معظم انقلاب به نوجوانان و جوانان است. لذا برای تحقق گام دوم انقلاب باید سند تحول بنیادین را اجرایی کنیم.

کریمیان افزود: با عزم جدی برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش را دنبال خواهم کرد و برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به ایام فاطمیه و سالروز شهادت سردار سلیمانی، تصریح کرد: برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش  سابق شهر تهران نیز در این جلسه اظهار کرد: بیش از ۸ سال مدیرکل در استان تهران بودم اگر موفقیت در این سال ها حاصل شده، نتیجه تلاش همه همکاران بوده است.

وی افزود: در سه سال اخیر موفق به دریافت سند ملکیت برای املاک آموزش و پرورش  شدیم.

عبدالرضا فولادوند با تقدیر از همکاری نمایندگان مجلس در مساعدت با شهر تهران، تصریح کرد: تعامل خوبی با شهرداری تهران داشتیم و توانستیم بسیاری از مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۵۰ فرهنگی که در دوران کرونایی جان خود را از دست دادند، ادامه داد: همه ما باید برای ارتقای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم و من در زمان تصدی این پست سعی در برقراری عدالت در بکارگیری نیروها داشته‌ام.

 در این مراسم از خدمات «فولادوند» تجلیل و حکم «علیرضا کریمیان» به وی اعطا شد.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب