آغاز به کار پویش« حق تقدم با دانش‌آموزان است »

مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از آغاز به کار پویش «حق تقدم با دانش‌آموزان است» در آستانه شروع مدارس خبر داد و گفت: این پویش تلاش دارد در یک هفته با پرداختن به اولویت‌های کودکان و نوجوانان حق تقدم افراد با سنین پایین را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛

مجتبی دانشور در این باره گفت: هر سال با آغاز ماه مهر، علاوه بر حجم بالای ترافیکی شهر، بخش عمده‌ای از دغدغه‌ خانواده‌ها به سمت تردد دانش‌آموزان سوق پیدا می کند. با این‌حال همچنان در بسیاری از مواقع حقوق این گروه‌های سنی در اولویت نیست.

وی افزود: پویش حق تقدم با دانش آموزان است به دنبال یادآوری این نکته است که در سطح شهر، مترو، اتوبوس، پیاده‌روها و خطوط عابر پیاده در بسیاری از موارد حق تقدم باید با دانش‌آموزان باشد.

دانشور با اشاره به اینکه این پویش با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اجرا می شود، عنوان کرد: این پویش تلاش دارد در یک هفته با پرداختن به اولویت‌های کودکان و نوجوانان در ماه مهر، فرهنگ حق تقدم افراد با سنین پایین را توسعه دهد.

براساس گزارش شهرنوشت، وی شهروندان را به مشارکت در این پویش دعوت کرد و تصریح کرد: از تمامی شهروندان، دست‌اندرکاران امور کودک و نوجوان، خانواده‌ها و نشریات دعوت می‌کنیم که در صورت علاقه پوستر این پوشش را در صفحات مجازی خود قرار دهند یا در قالب یادداشت این امر را به دیگران یادآوری کنند./

 

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

اعلام برگزیدگان چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون

برگزیدگان چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند. به …