آسیب دیدن 60 دانش آموز و معلم به دلیل نقص فنی یک هواپیمای بوئینگ در آمریکا

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ یک هواپیمای بوئینگ 777 که از فرودگاه لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا بلند شده بود به دلیل وجود نقص فنی اقدام به تخلیه اضطراری سوخت خود پیش از فرود اضطراری در آسمان لس آنجلس کرده است که از قضا این حجم بالای بنزین روی 5 مدرسه ابتدایی ریخته شده است.

پس از آنکه مسئولان مدرسه ابتدایی پارک اونیو با مرکز امداد تماس گرفتند و اعلام کردند که با علائمی نظیر بوی مواد سمی و خارش پوست مواجه شده‌اند 70  امدادگر و آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند.

در حالی که گزارشات اولیه حاکی از آن بود که فقط دانش آموزان و معلمان یک مدرسه تحت تاثیر این حادثه قرار گرفتند اما در نهایت مشخص شد که دانش‌آموزان و معلمان در 6 مدرسه از تخلیه سخت هواپیما آسیب دیده‌اند.

تنها در مدرسه پارک 31 نفر مجروح شده و آسیب دیده بودند که 20 نفر از آنها کودک بوده‌اند.شاهدات عینی می‌گویند که هواپیما تمام سوخت خود را از دو بال تخلیه کرده است.

سخنگوی آتش نشانی لس آنجلس حادثه تخلیه سوخت جت روی مدارس این شهر را تأیید کرده و فرودگاه لس آنجلس نیز اعلام کرده است که هواپیمای مذکور که قرار بود به شانگهای چین برود سالم در فرودگاه نشسته است.

دلیل فرود اضطراری این هواپیمای بوئینگ 777 بروز نقص فنی در موتور آن بوده است که خلبان را مجبور به تخلیه سوخت و فورد اضطراری کرده است.

رسانه‌های محلی می‌گویند دلیل اینکه بنزین در مدارس ریخته شده این است که هواپیما در ارتفاع بسیار پایین اقدام به خالی کردن باک خود کرده و بنزین قبل از بخار شدن و حل شدن در هوا به زمین رسیده است.

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا می‌گوید قوانین مشخصی برای تخلیه باک هواپیماها در نزدیکی فرودگاه‌ها وجود دارد که خلبان این هواپیما آنها را رعایت نکرده و به همین دلیل در این زمینه تحقیقاتی به جریان افتاده است.

بر اساس قوانین این سازمان، سوخت هواپیما باید روی مناطق بدون سکنه ریخته شده و در ارتفاع مشخصی باشد تا قبل از رسیدن بنزین به زمین، شاهد حل شدن و بخار شدن آن در هوا باشیم.

انتشار این خبر باعث شد تا قیمت سهام بوئینگ درمعاملات دیروز از بالای 333 دلار به 329 دلار کاهش یابد و در معاملات امروز هم اگرچه شاهد بالا رفتن نسبی قیمت سهم بودینگ بودیم اما این شرکت هنوز نتوانسته به قیمت 33 دلار برسد./

 

منبع:خبرگزاری فارس

همچنین ببینید

وضعیت امنیت غذایی هفده میلیون کودک آمریکایی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا و سیما ؛رئیس مجلس نمایندگان امریکا تاکید …