خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آثار هشتمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی کانون داوری شد

  • 21 آذر 1400 - 21:39
آثار هشتمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی کانون داوری شد
آثار هشتمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی «آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش‌های مختلف داوری شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ این دوسالانه در چهار رشته «نقاشی»، «عکاسی»، «سفال‌گری» و «خوش‌نویسی» با موضوع «زیبایی‌های زندگی من» فراخوان داده بود.

بر همین اساس در رشته «نقاشی» تعداد ۱۵۰۴ اثر در شش گروه سنی ۴ تا ۲۲ سال به دبیرخانه این دوسالانه رسید که از این میان ۷۷۰ اثر به مرحله پایانی این رویداد هنری راه یافت.

داوری مرحله انتخابِ اولیه رشته «نقاشی» را محدثه تقدیری، مارال صیادچی، ناهید مهرانفر، شیرین باقرالموسوی و آمنه رشیدی بر عهده داشتند و نادر موسوی‌فاطمی، ندا محققی و معصومه فاضلی‌مقدس آثار مرحله دوم را داوری کردند.

در رشته «عکاسی» نیز ۷۹۷ اثر در چهار گروه سنی ۹ تا ۲۲ سال به دبیرخانه ارسال شد که از آن میان، تعداد ۲۸۰ اثر به مرحله دوم داوری راه پیدا کرد.

داوری مرحله انتخاب اولیه رشته «عکاسی» بر عهده لیلاسادات خوانساری، معصومه آقایی و مریم آل‌مومن بود و ارزیابی مرحله پایانی این رشته را بهنام زهری‌سامیان، سمیرا صحرانورد و مامک یحیی‌پور انجام دادند.

عبدالعظیم آذرخیل، هدی محسنی و نغمه معنوی‌راد، ۳۱۲ اثر را در رشته «سفالگری» در شش گروه سنی ۴ تا ۲۲ سال در یک مرحله داوری کردند.

در بخش «خوشنویسی» نیز هیأت داوران شامل ربابه حسین‌پور، عطیه رستمی‌زاده و عارفه هدایت ۳۲۶ اثر در پنج گروه سنی ۷ تا ۲۲ سال را در یک مرحله ارزیابی کردند.
هشتمین دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» از سوی اداره کل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری با هدف فراهم آوردن زمینه برای شناسایی، پرورش و شکوفایی خلاقیت هنری کودکان و نوجوانان، ایجاد فضای رقابت سالم بین اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون و انگیزه‌بخشی و تشویق اعضای مستعد در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی برگزار می‌شود.

با توجه به تعداد آثار ارسال شده در رشته‌های «نقاشی» و «عکاسی»، داوری این دو رشته در دو مرحله صورت گرفت.

نتایج این جشنواره به‌زودی از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام خواهد شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب