آئین‌های بومی و سنتی در مهدهای کودک اردبیل ترویج می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ بهزاد ستاری پیش از ظهر یکشنبه در تشریح ویژه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی مهدهای کودک استان اردبیل در فصل زمستان در نشست با مربیان فعال آموزشی در مهدها عنوان کرد: در تلاش خواهیم بود تا ویژه برنامه‌های مرتبط با فرهنگ سازی و ترویج آئین‌های سنتی و بومی در بیش از ۳۸۵ مهدکودک زیر نظر مربیان مجرب استان اجرایی می‌شود.

به گفته وی در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ کودک فعالیت‌های آموزشی و تربیتی خود را در مهدهای کودک استان اردبیل سپری می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل ادامه داد: از جمله برنامه‌هایی که در مهدهای کودک استان برای ترویج مفاهیم اخلاقی و تربیتی و آئین‌های سنتی و ریشه دار در نظر گرفته شده می‌توان به برنامه‌های قصه گویی، کتابخوانی و برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و فکری اشاره کرد.

ستاری از گرامیداشت شب یلدا در مهدهای کودک استان نیز خبر داد و افزود: بخشی از این ویژه برنامه‌ها در روز گذشته برگزار شده و برخی دیگر نیز در استقبال از زمستان و معرفی آئین و فرهنگ‌های کهن سرزمینمان با حضور مشاوران و مربیان فعال مهدهای کودک ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه کودکان به عنوان آینده سازان کشور شناخته می‌شوند، یادآور شد: باید بیش از پیش در معرفی آداب و رسوم پیشینیان و فرهنگ سازی در میان این گروه کوشا بود./

 

منبع:مهر

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …