استفاده از تهویه مطبوع در مهدکودک‌ها/ سلامت مربیان هر روز باید چک شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درباره بازگشایی مهدهای کودک از روز شنبه گفت: مهدهای کودک از شرایط حساسی برخوردار هستند و طبیعتا به عنوان یک مکان مهم به آن نگاه خواهد شد.
وی افزود: تمام مهدهای کودک باید در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند و و تمام مربیان مهدهای کودک باید به طور روزانه سلامت خود را به مدیر مهد اعلام کنند و همچنین غربالگری خوداظهاری ستاد ملی با کرونا را تکمیل نمایند.

فرهادی عنوان کرد: متولیان مهدهای کودک باید از سلامت غذا اطمینان داشته باشند و مربی  و یا کودکان علامت دار را به مهد راه ندهد.

فرهادی اظهار کرد: نکته مهم در مهدکودک‌ها، تهویه مطبوع است. مهدکودک‌ها باید نحوه استفاده از کولر‌ها و تهویه را جدی بگیرند. دریچه کولر را به سمت افراد تنظیم نکنند. اگر ممکن است، ضمن استفاده از کولر، باید پنجره را برای هوادهی طبیعی باز کنند.

وی افزود: همچنین مهدکودک‌ها باید از مواد ضدعفونی کننده و گندزدا استفاده کنند. قبل از این‌که بچه‌ها در مهدکودک باشند باید از این مواد استفاده شود و از ترکیبات کلره استفاده نکنند زیرا ریه های کودکان ضعیف تر از دیگران است./

منبع: خبرگزاری دانشجو

همچنین ببینید

اطمینان از سلامت کودکان قبل از سپردن به مهدهای کودک ضروری است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ عفت نجف پور کارشناس امور کودکان اداره‌کل بهزیستی اصفهان افزود: این …